3D girl....

 نمیدونم تا بله حال فکر کردید که منبع و صاحب اصلی این اینترنت
چه کسی است و چه کسی یا چه کسانی میتونند انرا خاموش
کنند و یا روشن و ایا این ممکن است یا نه؟


 شاید با خواندن این مطلب یکمی گیج شده باشید ولی حقیقت داره اینکه کل اینترنت دنیا در دست ۷ نفر از کشورها و قاره های مختلف است که انها اگر در یک جایی مخصوص در امریکا جمع بشند میتونند با شاه کلیدی که در دست دارند کل اینترنت دنیا را خاموش و یا روشن کنند

اینترنت هفت نفر کلیددار دارد/ یکی از کلیدها در دستان انگلیسیها
"پائول کین" متخصص علوم رایانه ای در انگلستان یکی از هفت نفر در سراسر جهان است که مسئولیت خاموش و روشن کردن اینترنت را در شرایط بحرانی به عهده اش گذاشته اند.

"پائول کین" مدیر اجرایی شرکت اینترنتی CommunityDNS یکی از هفت نفری است که به کلید روشن و خاموش کردن اینترنت جهان دسترسی دارد تا به این شکل در صورتی که شبکه جهانی اینترنت به واسطه حملات تبهکارانه مورد هجوم جدی قرار گرفت بتواند برای جلوگیری از وقوع رویدادی جبران ناپذیر اینترنت را خاموش و روشن کند.

این کلید در واقع دو کارت هوشمند مجهز به کد امنیتی بسیار قوی است. در صورتی اینترنت دچار اختلال شود "کین" به همراه ۶ نفر از دیگر از کلیدداران اینترنت (حضور هر هفت نفر ضروری نیست) باید به منطقه ای ایمن در ایالات متحده سفر کند تا با یکی کردن کلیدهای اینترنت، شبکه جهانی را خاموش و دوباره روشن کنند.

 در صورتی که هر یک از کلیددارهای اینترنت نتواند به این مکان فوق سری سفر کنند، تعدادی کلیدهای اضافه در محل نگهداری می شوند که توسط افرادی جایگزین مورد استفاده قرار گیرند.

بر اساس گزارش تلگراف، "کین" با رد ایده استفاده از یک کلید برای فعال سازی مجدد اینترنت می گوید چنین کاری می تواند منجر به تجزیه شدن اینترنت شود زیرا اروپا اجازه حفظ این کلید را به آمریکا نمی دهد، خاورمیانه اجازه این کار را به اروپا نخواهد داد و آمریکا نیز کلا اجازه حفظ چنین کلیدی را به هیچ کس نخواهد داد

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱۱/۱٦ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ توسط نظرات () |


Design By : Night Skin